1. Domů
  2. Televizory
  3. Nejdražší televize na světě

Nejdražší televize na světě

Televize. Některým z nás vůbec nechybí, jiní si zase bez ní nedovedou představit svůj každodenní život. Vzhledem k tomu, že druhá skupina je výrazně početnější, není divu, že výrobci uvádějí na trh ročně stovky nových modelů. V následujícím článku vám nabídneme kuriozitu – seznámíme vás totiž s nejdražší televizí na světě.

Stručné shrnutí:

Nejdražší televize
– Stuart Hughes Prestige HD Supreme Rose Edition TV, pokryta 28 kilogramy zlata, 72 diamanty, slunečními kameny, ametysty, s vnitřním rámem z kůže aligátora – stojí 54 milionů Kč.

Nejdražší televize na světě

Možná vás překvapí, že vůbec nejdražší televizor na světě se nepyšní obrovskou úhlopříčkou, 3D funkcemi a dalšími vychytávkami, které dnes bývají nedílnou součástí i mnohem levnějších modelů. Stuart Hughes Prestige HD Supreme Rose Edition TV je i přesto možné pořídit za částku 2,26 milionů dolarů, tj. 54 milionů korun.

Jedná se o 55palcovou obrazovku pocházející z dílny Stuarta Hughese, který je znám svými luxusními úpravami běžného spotřebního zboží. Jeho televizor je pokryt 28 kilogramy 18karátového růžového zlata, 72 diamanty a řadou slunečních kamenů a ametystů. Vnitřní rám je proveden ručně z kůže aligátora. 

Pro zajímavost vám v následující tabulce nabízíme přehled pěti nejdražších televizorů světa spolu s jejich cenovkami a specifickými znaky:

TelevizorCharakteristikaCena (v milionech Kč)
Stuart Hughes Prestige HD Supreme Rose Edition TVVnitřní rám z kůže aligátora, vnější rám pokryt zlatem, diamanty, drahými kameny54
The Titan ZeusÚhlopříčka 940 cm, funkce dynamického CGI akvária, dotyková obrazovka, 34
C SEED 2001 Hmotnost 1,5 tuny, celkem 7 masivních LCD panelů, 12 reproduktorů14,5
Panasonic TH-152UX1Úhlopříčka 386 cm, 4K 3D plazmová obrazovka, hmotnost půl tuny10,7
Samsung UN105S9BÚhlopříčka 267 cm, nejmodernější technologie, výjimečná kvalita obrazu5,6
Článek aktualizován 13. 8. 2021

Napište komentář